В українському законодавстві чітко прописано, що нові товари можна повернути чи обміняти протягом 14 днів – за дотримання низки умов. Однак, що робити, якщо товар був куплений в "секонді"? Чимало українців хочуть знати відповідь, чи можливий обмін і повернення в секонд-хенд, якщо речі не підійшли?
Один із українських телеканалів розібрався, і журналісти дізналися, чи можна повернути річ у секонд-хенд.
Чи можна повернути річ у секонд-хенд – що каже закон
Іноді між продавцями та покупцями товарів секонд-хенду виникають непорозуміння, якщо куплений товар виявився низькою якістю або не підійшов. Покупці найчастіше посилаються на Закон України "Про захист прав споживачів" та вимагають повернути гроші або обміняти товар. Дійсно, згідно із Законом України "Про захист прав споживачів" (ст. 9) протягом 14 днів з моменту оформлення купівлі товар належної якості, який з якихось причин не сподобався покупцю, можна повернути.
Однак у законі йдеться про нові товари, які не були у вжитку - а речі секонд-хенду такими не є.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Тобто, купуючи товар належної якості, які вже були у вжитку, покупець не має законних прав щодо обміну товару, якщо він, наприклад, не підійшов за розміром, кольором і не може повернути цей товар. Також на речі секонд-хенду відсутні гарантійні терміни.
Чи існує спосіб, як повернути річ у секонд-хенд? Цей Закон "Про захист споживачів" (ст. 8 ч. 2) говорить, що вимоги покупця щодо товарів неналежної якості, які перебували у використанні, можуть бути задоволені лише за згодою продавця:
"Щодо непродовольчих товарів, які були у використанні та були реалізовані через роздрібні комісійні торгові підприємства, вимоги споживача, зазначені в частині першій цієї статті, задовольняються за згодою продавця".
Тому, купуючи речі в секонд-хенді, слід завжди пам'ятати про те, що ви, можливо, не зможете їх повернути або обміняти - якщо, звичайно, не домовитеся з продавцем - і тому потрібно підходити до купівлі таких товарів більш виважено.
Нагадаємо, чому жіночий одяг дорожчий за чоловічий: соцмережі вибухнули після правди про "рожевий податок".
Раніше повідомлялося, 27-річний електрик із України заробив мільйон, подивившись одне відео в інтернеті.
Також, мільйонери з секонд-хендів: як українці заробляють божевільні гроші на одязі.