Побутові споживачі газу повинні дотримуватись елементарних правил, особливо коли планують від'їзд із будинку на тривалий термін. Ігнорування може призвести як до плутанини з нарахуваннями, так і до аварійних ситуацій.

У пресслужбі "Нафтогазу" пояснили, що необхідно зробити споживачеві, якщо домогосподарство залишатиметься без мешканців довгий час.

Газові прилади Фото: скрін youtube

Передусім перед тривалою поїздкою необхідно перекрити газ, щоб унеможливити ризик витоку. По можливості варто попросити сусідів чи близьких, щоб вони час від часу перевіряли житло.

Крім того, не зайве викликати майстра для перевірки газових приладів на справність, а також подумати про можливість встановлення датчиків газу і диму. Ці пристрої забезпечать додатковий рівень захисту.

Популярні новини зараз

ТЦК знайшли новий спосіб шукати ухилянтів: перевірять всі бази

Школярам зменшать час на відпочинок: чому літні канікули почнуться пізніше ніж зазвичай

ТЦК дали чоловікам 7 днів, щоб уникнути штрафу: кому потрібно поквапитися

Пенсіонерам виплатять надбавки: які суми обіцяють

Показати ще

Газова плита. Фото: скрін youtube

Ще у "Нафтогазі" нагадують, що не варто забувати щомісяця передавати показники лічильника, навіть якщо вони незмінні. Якщо цього не робити, то після повернення можна знайти у поштовій скриньці платіжку із заборгованістю. Все тому, що без даних від споживача оператор ГРМ розраховує споживання "по середньому".

Щоб уникнути непотрібних розбірок через платіжки, також можна подати письмову заяву оператору ГРМ про факт тимчасового непроживання.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, що тариф зросте, а газ буде в дефіциті: експерт попередив про серйозні проблеми.

Також наш портал інформував, сотні тисяч штрафу за дрібні нюанси з лічильником: газовики вивертають українцям кишені.

Крім того, ми писали, тарифи на доставку газу: чи готуватися до збільшення платіжок у 2025 році.