Тернополянин ігор Олещук розповів про те, як сидів у сталінських в'язницях і таборах у Сибіру. Наразі 89-річний чоловік працює у музеї політв'язнів у Тернополі. Він щодня ходить на роботу туди, де він сидів кілька років.
Ігор Олещук щодня ходить на роботу в історико-меморіальний музей політичних в'язнів. Тут він працює старшим співробітником і займається громадською діяльністю. Чоловік розповів, що унікальність цього музею полягає в тому, що він створений у колишній в'язниці КДБ. Ігорю Олещуку довелося відсидіти кілька років в одній з камер цієї в'язниці-музею.
Його заарештували, коли хлопцеві було всього 17 років. Причиною арешту стала допомога повстанцям. Коли співробітники КДБ накрили Криївку, то знайшли звіт з підписом» Грушка " і за почерком знайшли автора.
Його кинули в камеру, де сиділи 60 осіб. Там не було нар, а замість Вбиральні була «параша», яку потрібно було виносити щодня. Зараз в камері, куди його кинули понад півстоліття тому експозиція фотографій і документів.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
22 листопада 1948 року Ігоря Олещука засудили на 25 років таборів суворого режиму. Його відправили на шахту в Воркуту. Серед експонатів є вирок і літньому тернополянину. У таборах і на шахті Ігор Андрійович відбув третину терміну, а потім його реабілітували.
Нагадавши, Знай повідомляв, що 16 листопада відзначила 90-річний ювілей відома тернополянка Раїса Невмержицька. Вона була репресована, а потім реабілітована, пройшла випробування сталінськими таборами і носила статус «ворога народу».