В Україні починає посилюватись тенденція, коли 60-річним громадянам відмовляють у призначенні пенсії. Таким особам доводиться повертатися до роботи й чекати до 63 чи 65 років.
З чим пов'язана така ситуація в українській пенсійній системі, йдеться у звіті аналітиків OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку, що об'єднує 37 країн).
В Україні близько 14% громадян, які досягли 60-річного віку, не отримують пенсії. Через брак страхового стажу їм доводиться працювати ще кілька років – до 63 чи 65 років.
За даними аналітиків, за 2019-2023 роки частка громадян, яким вдалося вийти на заслужений відпочинок до 60 років, впала з 25 до 11%. Водночас кількість громадян, які отримували пенсії після 60 років, збільшилася з 0,5% до 14%. Такі зміни відбулися через зростання вимог щодо страхового стажу.
Магнітні бурі вдарять у лютому: коли треба уважніше поставитися до самопочуття
Lifecell змушує обирати новий тариф: кого це стосується
Мобілізація їх не торкнеться: перелік професій для бронювання
Відстрочку автоматично скасують у "Резерв+": кого торкнеться мобілізація і ТЦК
Нагадаємо, що для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати:
- у 2024 році – мінімум 31 рік стажу;
- у 2025 році – від 32 років стажу;
- у 2026 році – від 33 років стажу;
- у 2027 році – від 34 років стажу;
- у 2028 році – від 35 років стажу.
Ймовірно, кількість тих, хто не зможе вийти на пенсію одразу після досягнення пенсійного віку, з роками зростатиме.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ПФУ звернувся до пенсіонерів, які одержують виплати на картки: важливе попередження для кожного.
Також наш портал інформував, пенсію затримали чи не виплатили зовсім: до ПФУ звернулися до літніх українців – терміново телефонуйте.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, більше грошей на старість: українцям обіцяють гідні пенсії, але платити за це доведеться вже зараз.