Минуло сім років з тих страшних часів, коли українці, виборюючи незалежність від Росії, гинули просто в центрі Києва. Дорослі чоловіки та зовсім юні хлопці помирали на Майдані, залишаючи у скорботі батьків, дружин та дітей.

Устим Голоднюк - один з героїв Небесної Сотні, що приїхав у Київ зі Збаража. У сім`ї трепетно бережуть його речі, вони - дорогоцінна частинка рідної людини.

"Це велика честь для воїна, для мужчини. Віддати життя за друзів своїх, за свою Батьківщину", – каже Володимир Голоднюк, батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка.

"Це – коробка, в якій я зберігаю речі Устима. Це одяг, в якому він був на Майдані, в якому він загинув. Тут зберігається цей блакитний шолом, про якого так часто розказували колись в новинах", - каже батько Володимир Голоднюк, пише "Суспільне".

Фото: Суспільне

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк влаштувала вечірку з двома чоловіками відразу: на столі текіла і борщ

Ірина Федишин з нескінченними ногами затьмарила інших зірок: "Прем'єра"

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

Цей блакитний шолом Устим вибрав собі на Майдані. Він розповідав, що їм привезли тоді багато шоломів, але він побачив цей блакитний шолом.

Фото: Суспільне

"Він його взяв, каже: "Буде мій шолом". Тому не є достовірним, що він сам його розмальовував. Але він вірив в те, що шолом його вбереже. Як ми знаємо – вберегти його не зміг", - каже батько.

Фото: Суспільне

Ім'я синові Володимир вибрав ще до його народження. Його ім'я у перекладі означає "справедливий". Так і вийшло, що загинув він, бо прагнув справедливості. На Майдан Устим вийшов, бо прагнув євроінтеграції.

Фото: Суспільне

"Вони хотіли йти в Європу. Це були їхні наміри: розвиватися, бути такими прогресивними, бути європейцями з демократичними цінностями. Устим Голоднюк загинув за Україну. Це велика честь для воїна, для мужчини", - підсумував він.

Для довідки:

Устим Голоднюк народився 12 серпня 1994 року в місті Збараж. Був захисником Майдану з листопада 2013 року. 30 листопада був побитий, на потилиці був шрам, наклали 12 швів. Щойно рани загоїлися, знову поїхав на Майдан.

20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення в голову загинув. Отримав його, допомагаючи забирати загиблих біля горішнього виходу станції метро Хрещатик.

Раніше повідомляли, президент Зеленський і перша леді вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні: "Ми не маємо права забути".

Як повідомляв Знай.uа, Ірина Федишин присвятила пісню героям Революції Гідності: "Прошу в неба й землі".

Знай.uа писав, у мережі показали найвражаюче фото Революції Гідності: "Вже увійшло в історію".