Марія та Ольга Загребельні, мешканки села Кривки Теребовлянського району, від народження хворіють на ДЦП. Та це не заважає дівчатам займатися рукоділлям.
Про це в сюжеті Суспільного розповіла мама Катерина. Оля не може ходити, і у вільний час виготовляє картини з кришталиків.
"Перший набір для виготовлення картини Ольга отримала три роки тому, 19 грудня, на Миколая. Й відтоді в неї виникло таке захоплення", – розповідає жінка.
Ця справа вимагає уважності.
Скільки доведеться платити за електроенергію з 1 березня: тариф не для всіх буде однаковим
Плювання в спину та глузування: у ТЦК скаржаться на неприязнь цивільних
Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
Готуйтесь – буде дорожче: українцям стане складніше дозволити собі навіть шматок хліба
"Плівку з картини треба помаленьку відкривати, бо якщо висохне клей, кришталики будуть відлітати. Потрібно запам’ятовувати відтінки кольорів та звірятися зі схемою. Інакше картина буде негарна", – каже Ольга.
Старша сестра Марія почала займатися рукоділлям ще коли була школяркою: "Я вишивала бісером, робила ґердани. Я багато чим займалася, але все ж вирішила навчитися робити іграшки гачком".
В'язати дівчина вчилась сама, усю потрібну інформацію шукала в інтернеті. "В’язала раніше зі звичайної нитки, але ті іграшки мені не подобалися тим, що вони трохи тверді, не для дитини. А ця ниточка м’якенька, якраз для дітей підходить",– згадує Марія.
Свої іграшки тернополянка наповнює синтепоном: "Це вже коли половина голови готова, тоді вже можна поступово починати наповнювати синтепоном. Очки, носики – все на безпечному кріпленні".
“Для такої великої білої киці в рожевому платтячку потрібно три повноцінні дні, щоб її зробити. Поступово я почала в соцмережах ділитися своїми роботами, багато людей оцінило, з’явилися перші замовлення і так пішла справа вгору. Найкраще натхнення – це отримати відгук із фото. Дитина в руках з іграшкою, радісне обличчя, купа емоцій. І потім купа емоцій у мене”, – каже Марія Загребельна.
Має інвалідність й батько дівчат. Аби підтримати захоплення доньок, Роман Загребельний почав вишивати бісером.
"Як є захворювання, то просто треба давати дітям підтримку", – каже чоловік і додає, що творча робота додає сил, заспокоює та дарує натхнення.
Нагадаємо, закарпатець з інвалідністю став жертвою юної злодійки на очах у перехожих: "Зняла і втекла"
Як повідомляв портал "Знай.uа", на Буковині олень змусив жінку мучитися з інвалідним візком, злості не вистачає: "купив за шматок сала"
Також, "Знай.uа" писав, у Харкові хворого пенсіонера силою і матами саджали на вільне місце, боляче дивитися: "Здохніть вже"