У Тернополі вчені розробили шолом проти вірусів. Робота над захисним елементом для медиків велися в Тернопільському медичному університеті. Їх розробка здатна захистити від токсичних речовин, вірусів і бактерій. Про розробку розповів доцент медуніверситету Андрій Ковальчук кореспондентам Суспільного.

Автор ідеї розповів, що шолом являє собою повністю автономний пристрій. У нього є акумуляторна батарея, яка створена для того, щоб подавати повітря в шолом протягом 24 годин. Пневмошолом можна зняти і одягнути без сторонньої допомоги. Передня частина пристрою – з міцного і легкого пластику, а ззаду – тканина, яка не пропускає повітря.

Ковальчук розповів, що вдалося розробити невелику турбіну, яка працює від пауэрбанка для підзарядки смартфона. Турбіна подає повітря в шолом. Під час подачі повітря проходить через спеціальний бакетерескопичный фільтр. Всередині шолома є додатковий фільтр, який затримує шкідливі частинки з повітря – бактерії, віруси, органічні та неорганічні сполуки.

Пневмошолом для медиків Фото: скріншот

Андрій Ковальчук розповів, що шолом створював для того, щоб захистити лікарів від коронавіруса. Медики, які одягнуть такі шоломи під час роботи з інфікованими пацієнтами або з їх біоматеріалом повністю захищені від зараження.

Популярні новини зараз

В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе

"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Лаборант Олег Ковальчук винахід випробував на собі. Він провів у шоломі 5 годин поспіль. Чоловік зазначив, що шолом не запотіває, дихання в ньому нормальне. Також він зазначив, що працювати в такому захисному шоломі комфортно.

Співавтор винаходу Іван Кліщ розповів, що серійне виробництво шолома може початися не раніше, ніж через півроку. До цього потрібно провести більш великі дослідження, які підтвердять ефективність шолома.

На всі види робіт по дослідженню шолома необхідні 3 мільйони гривень, які університет вже попросив у національного фонду досліджень. Після досліджень винахід отримає сертифікат і тільки тоді можна буде шукати виробника.

Пневмошолом, який розробили тернопільські вчені, не має аналогів, тому його запатентуют, щоб убезпечити від копіювання. Винахід має 90% шансів отримати сертифікат і патент, так як шолом економічний, легкий, ергономічний. Є схожі закордонні моделі, але вони складніше у використанні і технічно складніше.

Нагадаємо, Знай писав, що тести на коронавірус дають збій, пацієнти із захворюванням не виявляються.

Знай повідомляв, що китайський вірус відправив футбольний клуб на лікарняні ліжка всім складом.

Нещодавно Знай передавав, що в Харкові в смерті пацієнта з коронавірусом звинувачують медиків.